מועצה מקומית בית אל
 

 

דבר ראש המועצה לשבת 'וישב'

מתוך מגזין בית אל לפרשת וישב

פותחים את הדרך לירושלים

בהמשך להפגנה שקיימנו בכיכר אדם u בשבוע שעבר והעתקת הלשכה למחסום חיזמא , השבוע (שני) יצאנו בשעות הבוקר המוקדמות יחד עם עובדי מועצה לחסום את התנועה הפלסטינית המגיעה מקלנדיה לכיכר אדם, ב"ה בעקבות הפעילות והלחץ שלנו, הוצב מחסום בקלנדיה אשר האט באופן משמעותי את תנועת הרכבים מקלנדיה לאדם. כמו כן, הגענו למחסום חיזמא , לוודא שהנתיב השלישי נפתח מ- 05:30 כפי שהובטח לנו וכן שהרכבים המעוכבים מופנים לצד הדרך ומאפשרים את זרימת התנועה במחסום. 

בשבוע שעבר השתתפנו בוועדת משנה חוץ וביטחון איו"ש בראשותו של ח"כ מוטי יוגב, בוועדה שהתקיימה בנושא 'סטטוס כבישים ומעברים ביו"ש' נדרשו כל הגורמים המקצועיים של משרד התחבורה, מנהל אזרחי, נתיבי ישראל ומשרד הביטחון לדווח מה מצבו של כל פרויקט אם בתכנון ואם בהקמה. הבשורה הגדולה שפורסמה בוועדה היא כי פרויקט שיקוע קלנדיה המיוחל יוצא לדרך ממש בקרוב, דבר שיקל על עומס התנועה המגיע לכיכר אדם ומשם למחסום חיזמא. בוועדה הבעתי את המצוקה הגדולה של תושבי בית-אל מהפקקים היומיומיים וביקשתי את האצת העבודות בפרויקטים השונים, את פתיחת כביש הטבעת המזרחית לאלתר, וכן את חשיבותו של האצת שדרוג כביש 45 מאזור מעבר תחנת הדלק מעבר מכמש לעטרות.

כבישים
בשעה טובה נפתחה הפנייה ימינה לכיוון ירושלים בצומת גבעת אסףy, זאת לאחר לחצים רבים שהפעלנו. הצבת הרמזור והשלמת העבודות בצומת מתוכננת אמצע חודש דצמבר, אני סבור כי לאחר מכן נחוש כולנו הקלה גדולה בפקקים בצומת זו.

נוער
בשבת האחרונה ציינו בתנועת אריאל בנות את שבת הארגון בסימן 40 שנה לתנועת אריאל. שמחנו מאוד לפגוש אתכן, את ההורים ואת הבוגרות במפקד שנערך במוצאי שבת, ניתן היה לחוש באנרגיות החיוביות וב'תורת חיים בעוז'.

בברכת שבת שלום,
שי אלון,
ראש המועצה.

מועצה מקומית בית-אל מיקוד 9063100  טלפון: 02-9700500  פקס': 153-2-9700506   betel@bet-el.muni.il